مریم درزی
مریم درزی

مش ساختاری و نحوه مش زنی بین دو تا ساختمان

سلام وقتتون بخیر @ehsan-fouladi 

آموزش انسیسو تا 4 جلسه دیدم و چند سوال داشتم. چرا تو قسمت زدن مش ساختاری فقط تو محیط icem انجام شد و آیا مش ساختاری در محیط فلوئنت مشینگ امکان نداره؟

تو پروژه خودم قراره جریان هوارو بین دو ساختمان (مکعب مستطیل ساده) با ابعاد ثابت ولی عرض کانال متفاوت بررسی کنم و ببینم در چه عرضی سرعت باد بین دو ساختمان بیشتره که از میکروتوربین بادی استفاده کنم در حالت دیگه در یک ساختمان واحد روی سقف مسطح جریان هوارو رو سه نقطه مرکز و ابتدا و انتهای محور اصلی شبیه  سازی کنم. 

آیا در حالت اول نیاز به تونل باد دارم؟ مش ساختاری لازمه؟ و چطوری فضای یبن دو ساختمان که هوا است را تعریف کنم؟ باید خود اون فضا یک باکس باشه؟ 

در حالت دوم سه نقطه روی سقف را چطوری تعریف کنم؟ کجاها باید مش انجام بشه؟ تئونل باد نیازه؟

پاسخ 

سلام، مش میتونه هم ساختاری باشه و هم غیر ساختاری، اگر دقت کرده باشید در ویدیو شرایط قابل قبول بودن مشهای مختلف رو توضیح میدم. چون جریان شما خارجی هست باید فارفیلد داشته باشید. میتونید با مش غیر ساختاری هم کار کنید. شما میتونید در فارفیلد سرعت و جهت باد رو در هر نقطه ای که میخواید بسنجید که در ویدیو روشش هست.