مینو زیده سرایی
مینو زیده سرایی

single side ventilation + wing wall

@Sir_architect 

سلام وقت بخیر 

برای بررسی wing wall ، چون بررسی المان خارجی هست، شبیه سازی از نوع خارجی رو انجام دادم و تست پوینت رو هم داخل و هم خارج اتاق قرار دادم. برای شبیه سازی، پنجره رو بصورت تو خالی در نظر گرفتم و inlet boundary برای پنجره قرار ندادم و اینکه تعریف المان خارجی (wing wall) بصورت brep (طبق عکس) به geometry صحیح است؟

برای تغییر زاویه باد از کامپوننت vector استفاده کردم ولی باعث بروز خطا در wind tunnel garding می شود چطوری  میتونم خطا رو رفع کنم؟ امکان تغییر جهت BREP اتاق وجود دارد؟

نتایج با اینکه اروری نداره ولی بنظرم صحیح نیست یعنی جهت ورود هوا رو درست ترسیم نمیکنه و فشار داخل هم با دقت بنظر نمیرسه. و وجود تغییرات مثل wing wall تغییری در سرعت ایجاد نمیکنه. برای نمایش نتایج چجوری میتونم از PARA VIEW استفاده کنم؟

ممنون از شما

دانلود پیوست
 پاسخ 

سلام مجدد

من به ترتیب  به سوال هاتون جواب میدم:

- برای بررسی wing wall ، چون بررسی المان خارجی هست، شبیه سازی از نوع خارجی رو انجام دادم و تست پوینت رو هم داخل و هم خارج اتاق قرار دادم. برای شبیه سازی، پنجره رو بصورت تو خالی در نظر گرفتم و inlet boundary برای پنجره قرار ندادم و اینکه تعریف المان خارجی (wing wall) بصورت brep (طبق عکس) به geometry صحیح است؟

پاسخ : مدل تون که صحیح می باشه

-   برای تغییر زاویه باد از کامپوننت vector استفاده کردم ولی باعث بروز خطا در wind tunnel garding می شود چطوری  میتونم خطا رو رفع کنم؟ امکان تغییر جهت BREP اتاق وجود دارد؟

پاسخ : به جای تغییر جهت باد ساختمون رو بچرخونید
ولی سرعت باد رو میتونید تغییر دهید

• -  نتایج با اینکه اروری نداره ولی بنظرم صحیح نیست یعنی جهت ورود هوا رو درست ترسیم نمیکنه و فشار داخل هم با دقت بنظر نمیرسه. و وجود تغییرات مثل wing wall تغییری در سرعت ایجاد نمیکنه. برای نمایش نتایج چجوری میتونم از PARA VIEW استفاده کنم؟

پاسخ : برای اطمینان از نتایج
مطمئن بشید صفحه تست پوینت داخلی رو دادید و هم المان مورد بررسی تون در محل پنجره تو خالی باشه

@Sir_architect ممنونم از راهنماییتون

فقط اینکه امکان خروجی گرفتن نتایج در محیط para view مثل شکل زیر هست؟

بنده تا حالا از ابزار para view استفاده نکردم
البته راهنمایی هم از تیم ladybug تولز ندیدم