shima khp
shima khp

تعیین محدوده ی ill برای shading stateها در dynamic blinds

سلام

وقت بخیر

در الگوریتم من تغییرِ محدوده ی روشنایی برای شیدینگ استیت ها، هیچ تاثیر در نتایج نداره! و هر بار همون نتایج رو میده!: (خروجی مورد نظرم: UDLI در بازه 300-500 کولس هست)

من الگوریتمم رو طبق آموزشهای دورهی هانی بی پلاس چند بار چک کردم، اما متوجه مشکل کار نمی شم.

سوال دوم این که: من UDLI بین 300 تا 500 لوکس رو برای 3 تا شیدینگ استیتی که تعریف میکنم و حالتِ بدون سایبون چک میکنم: نتیجه ی شیدینیگ استیت 1 با حالت بدون سایبون دقیقا یکسان ه! چرا!؟

https://tt-acm.github.io/DesignExplorer/?ID=BkrN52

ممنونم:)

پاسخ 

شما استیت ها رو چطوری تعریف میکنید ؟ باید استیت ها رو تحت عنوان bsdf فایل در هانی بی پلاس معرفی کنید 

خب من اصلا از هانی بی پلاس استفاده نمی کنم که... از هانی بی لگسی استفاده می کنم...
خیلی معمولی تعریف کردم:
به این صورت که 3 تا استیت دارم: (که هرکدوم یه محدوده ی روشنایی داره و مربوط به یکی از زوایای قرارگیری لوورها میشه!) همین.

حالا چرا؟
چون الگوریتمم: یکپارچه روشنایی و گرماییه.. و از نتایج شبیهساز روشنایی برای انرژی ام دارم استفاده می کنم: دیگه هانی بی پلاس رو وارد کار نکردم.

مگه "حتما" باید از هانیبی پلاس اسفتاده بشه؟ خود هانی بی مگه نباید منطقا درست کار کنه...

(درسته که دقت و سرعت هانی بی پلاس بیشتره و یه جورایی هم میشه از هانی پلاس هم برای الگوریتم یکپارچه روشنایی و گرمایی استفاده کرد...)

من فرصت ادیت الگوریتم رو ندارم.... میخوام بتونم از همین نتیجه ی درست (در حدِ دقتِ خودش) بگیرم...

ممنونم

خب من اصلا از هانی بی پلاس استفاده نمی کنم که... از هانی بی لگسی استفاده می کنم...
خیلی معمولی تعریف کردم:
به این صورت که 3 تا استیت دارم: (که هرکدوم یه محدوده ی روشنایی داره و مربوط به یکی از زوایای قرارگیری لوورها میشه!) همین.

حالا چرا؟
چون الگوریتمم: یکپارچه روشنایی و گرماییه.. و از نتایج شبیهساز روشنایی برای انرژی ام دارم استفاده می کنم: دیگه هانی بی پلاس رو وارد کار نکردم.

مگه "حتما" باید از هانیبی پلاس اسفتاده بشه؟ خود هانی بی مگه نباید منطقا درست کار کنه...

(درسته که دقت و سرعت هانی بی پلاس بیشتره و یه جورایی هم میشه از هانی پلاس هم برای الگوریتم یکپارچه روشنایی و گرمایی استفاده کرد...)

ممنون می شم نظر یا راهنمایی تون رو بدونم..

ممنونم

خیلی معمولی تعریف کردم:

حالا چرا؟

ممنون می شم نظر یا راهنمایی تون رو بدونم..

ممنونم

بایدی وجود نداره .. ولی خوب هم سریعتر ران میتونید بگیرید با هانی بی پلاس و هم دقتش بالاتر هست .. در فیلم اموزشی هم اگر دقت کنید من تاکید کردم از روش advanced daysim کلا توصیه نمیکنم استفاده کنید ولی خوب اموزشش رو دادم که بدونید ... ولی در هر صورت اشکال کارتون رو من نمیتونم اینطوری بهتون بگم کجاست ..