زینب کافی زاده
زینب کافی زاده

gapدر نرم افزار optics

سلام میبخشید من میخواستم بدونم چطور میتونم اون فاصله بین مثلا دو تا لایه شیشه که از هوا یا آرگون یا گازهای دیگه پر میشه رو در نرم افزار optics تعریف کنم ؟در قسمت optionاز نرم افزار فقط اجازه داده اندازه این gap رو مشخص کنیم ولی اینکه کجا قرار بگیره و اینکه چه گازی داشته باشه رو از کجا میتونیم مشخص کنیم ؟

پاسخ 

سلام خسته نباشید. 

متوجه اون بخش از سوالتون که گپ کجا قرار بگیره نمیشم. چون قاعدتا بین دوتا شیشه باید باشه راه حله دیگه ای نداره. ولی در مورد بخش دوم سوالتون این نرم افزار برای استخراج مشخصات اپتیکیه ساختار شیشه است و نوعه گاز بین دو لایه تو این بخش تاثیری نداره. تاثیر نوعه گاز رو میتونید در نرم افزار WINDOW بررسی کنید.

بله بین دوتا لایه اصلی قرار میگیره ولی هرکدوم از این شیشه ها ممکنه لایه های مثه لمینیت و ... داشته باشن درسته ؟که ما اون هارو جز لایه های شیشه انتحاب میکنیم و بعد حالا اون گپ با هوا یا آرگون و ...رو لازم دارم و بعد لایه شیشه داخلی .پس ینی خودش مکانیابی این گپ رو درست انجام میده ؟

بعد اینکه من الان به مشخصات این شیشه جهت آنالیز نور احتیاج دارم و مشخصاتی که اپتیک درمورد شیشه در اختیارم میذاره بدون در نظر گرفتن نوع گاز بین شیشه کافی هستش درسته؟  

بله در اکثر موارد درست مکانیابی میکنه و تو قسمت SCHEMATICS  میتونید چکش کنید این موضوع رو. 

بله کافی هست اطلاعاتش. کافیه خروجی رادیانس بگیرید از نرم افزار و ساختار شیشه مورد نظر

خیلی ممنون از راهنماییتون